Menu

zmianie ustawy

W dniu 31 lipca 2015 Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o zmianie ustawy o grach hazardowych.

Ustawa wchodzi w życie w ciągu 14 dni od dnia publikacji w Dzienniku Ustaw.

Informacja w sprawie ustawy z dnia 12 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o grach hazardowych

zmianie ustawy o grach hazardowychUstawa służy realizacji trzech podstawowych celów. Pierwszym z nich jest wprowadzenie możliwości prowadzenia działalności w zakresie gier hazardowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez spółki akcyjne lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, albo działające na zasadach właściwych dla tych spółek, spółki posiadające siedzibę na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym. Drugim celem jest rozwiązanie problemu czasu oczekiwania na rozstrzygnięcia dotyczące charakteru gier, natomiast trzecim – zapewnienie prawidłowości funkcjonowania rynku gier i dokonywanych rozliczeń.

W obecnym stanie prawnym działalność w zakresie: gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, gier na automatach, gry bingo pieniężne, zakładów wzajemnych oraz loterii audiotekstowych może być prowadzona wyłącznie w formie spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, mającej siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa umożliwia prowadzenie działalności hazardowej w powyższym zakresie również innym podmiotom. W myśl dodanego przepisu spółki akcyjne lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością albo spółki działające na zasadach właściwych dla tych spółek, mające siedzibę na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, będą mogły prowadzić powyższą działalność na zasadach i warunkach określonych w zatwierdzonym regulaminie, udzielonej koncesji lub udzielonym zezwoleniu, pod warunkiem ustanowienia przedstawiciela, bądź w formie oddziału.

Ponadto ustawa nowelizuje przepisy dotyczące:

(1) warunków, jakie muszą spełniać spółki prowadzące działalność w zakresie organizowania poszczególnych gier

(2) reglamentacji działalności w zakresie prowadzenia poszczególnych rodzajów gier, w tym ograniczenia możliwości urządzania gier na automatach wyłącznie do kasyn gry

(3) dokonywania kontroli zmian w kapitale zakładowym spółek prowadzących działalność hazardową

(4) zabezpieczenia finansowego składanego przez podmioty prowadzące działalność hazardową

(5) podatku od gier oraz

(6) decyzji rozstrzygających o charakterze gry lub zakładu. Ustawa zwiera również szereg zmian redakcyjnych, terminologicznych i dostosowujących, a także stosowne przepisy przejściowe.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Możesz grać w tych kasynach

 

Kasyno
Software Gier
W Języku Polskim
Darmowe Gry
Bonus Bez Depozytu
Pomnóż swój pierwszy depozyt przez
Bonus Powitalny
Zagraj TERAZ
Novomatic
NetEnt
Microgaming

Wazdan


20PLN
100%
1000PLN
ZAGRAJ TERAZ
NetEnt
Microgaming
20 Free Spinów za rejestracju i 15% Zwrot Gotówki!
150%
1000 PLN
ZAGRAJ TERAZ
NetEnt
NYX Gaming
Betsoft
Pragmatic
EGT
GameArt
iSoftBet
PlayNGO
22 Darmowych Spinow
100%
500 PLN
ZAGRAJ TERAZ
Kajot
5 EUR
100%
300 EUR
ZAGRAJ TERAZ

 

źródło: https://e-play.pl/

No comments

Leave a Reply